BETHLEN GÁBOR TECHNIKUM

wiki wiki googlephoto youtube fb akadalymentes v2

Iskolai élet a 2021-22-es tanévben

282035468 2270982926389811 4387377244347547343 n kep

Nagy örömmel fogadtuk a hírt, miszerint iskolánk 9/NY-C osztályos tanulója, Jónás Vanessza országos bajnok és Európa Bajnok címet nyert akrobatikus rock&roll-ban. Szeretettel gratutálunk Vanesszának!

282372482 2271035939717843 916856843602370610 n kep

„Senki sem állhat magasabban, mint aki lehajol egy gyermeknek segíteni.”

Ma régi álmunk vált valóra. Felavattuk a kupakgyűjtő szívet az iskola folyosóján. A kupakokat Izsó Veronika mozgássérült lány fejlesztésére gyűjtjük és ajánljuk fel. Köszönjük szépen a gyönyörű piros szívet Gulyás Zoltánnak, Andris édesapjának és a BKV Vasúti Járműjavító Kft munkatársainak! A bethlenesek által eddig összegyűjtött kupakok már úton vannak Veronikához. Bethlenesek! Hozzatok minél több kupakot, hogy tudjuk segíteni Veronikának!

Izsó Veronikáról az alábbi honlapon olvashattok:

http://www.happylion.hu/

kihvs napja 1 kep

A Kihívás Napja fő célja, hogy május utolsó szerdáján kedvet teremtsen a mozgáshoz és az egészséges életmódhoz.

Ebben az évben egy természetvédelmi területen át vezető tanösvényen túráztunk végig, Az Ördögorom tanösvényen ismertető táblák segítségével tájékozódhattunk a terület helytörténetéről, geológiájáról, értékes növény- és állatvilágáról, valamint a területet veszélyeztető tényezőkről.

A tanösvényen porladozó, csúszós sziklákat is meg kellett másznunk, ahol a kiálló gyökerek hol segítették, hol nehezítették a haladást. Visszafelé választhattunk egy könnyebb útvonalat, illetve a bátrabbak választhatták ismét a sziklákat.

A célt mindenkinek sikerült teljesítenie, mely sokak szerint szó szerint igazi kihívás volt!

img 20220504 111216 kep

A kadétok - szabadidős program keretében - május 3-án is gyakorolták a lövészet csínját bínját. Különböző szituációs helyzetgyakorlatokban gyakorolták az airsoft gázos puska és az elektromos airsoft pisztoly használatát. A programon a kadét csoportból 10 tanuló vett részt. A szabadidős programot Zádory Tibor igazgató úr szervezte és ő kísérte a csoportot.

278864088 723585585445642 2234531809115496573 n 1 kep

A múlt hét a fenntarthatóság jegyében zajlott.
Az idei év volt a 3., amikor is órákon - csatlakozva a témahéthez - környezetünk védelme, a fenntarthatóság állt a középpontban. Fantasztikus alkotások születtek, plakátok kerültek ki az iskola falaira, prezentációkat készítettek a tanulók, sőt egy aprócska weblap is készült ebben a témában.

img 20220430 094811 kep

Kerékpártúrán vettek részt ma a kadétok. A gyönyörű, koraanyári időben kétkerékre pattantak és meg sem álltak Szentendréig. A program célja a Fenntarthatósági Témahét befejezéseként többek között az volt, hogy a zöld közlekedés népszerűsítésére szolgáljon. A túrát Bódy Ágnes tanárnő szervezte, a csapatot rajta kívül még Zádory Tibor igazgató úr és Szabóné Gábris Rita tanárnő kísérték.

278482373 2792145947747877 2224041883113950751 n

A Forint 75 éves évfordulójára az iskolában megrendezett pénztörténeti és pénzismerteti verseny helyezettjei belépőt nyertek a PÉNZMÚZEUM-ba.

A mai nap került sor a programra, ahol szórakoztató és látványos formában ismerkedtek a pénz különböző megjelenési formáival, múltjával és jövőjével.

279000870 750152592815868 6691760876508589266 n 1 kep

A Budapesti Atlétikai Diákolimpia első napján iskolánk tanulói szép eredményeket értek el.

Diszkoszvetésben Pétervári Balázs 11. A osztályos tanuló 4. helyezést, távolugrásban Tóth Alexandra 10. A osztályos tanulónk 7. és Tóth Barbara 10. helyezés értek el. 100 m síkfutásban Tóth Alexandra 2. helyezést, 400 m síkfutásban Tóth Barbara 2. helyezést ért el.
A Budapesti Atlétikai Diákolimpia második napján is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a bethlenesek!

279078216 317086600550525 7797568009445964293 n kep

A 9. C osztály honvéd- kadét csoportja, a mai napon, a pályaorientáció jegyében látogatást tett a Magyar Honvédség XVI. kerületi Raktárellátó Bázisán. A programot a kerületi polgármester, a Logisztikai Egyesület és a Honvédség vezetői nyitották meg. A bázison 200 tanuló számára tartalmas programsorozatot állítottak össze. A honvédségi logisztika számtalan területével ismerkedtek a gyerekek rövid előadások és sok-sok gyakorlati feladat végrehajtásán keresztül.

bn1 kep

Április 8-án, pénteken a Diákönkormányzat Olcsai Éva tanárnő segítségével megszervezte a Bethlen napot. Változatos programok, esőmentes nap és jókedv jellemezte a diáknapot. Szabadulószoba, ökokvíz, kincskeresés, csak hogy a néhányat említsünk a sok programból. Természetesen a faültetés sem maradt el, amiben most a kilencedikesek is részt vettek. Köszönjük a szervezőknek a munkájukat, Kenyeres Istvánnak pedig a fotókat!

 almok20 kep

A 12. A osztály tanulói 1. helyezést értek el a március 15. alkalmából megrendezett iskolai vetélkedőn, ezért jutalmul belépőt kaptak az Álmok Álmodói 20 élményalapú, interaktív kiállításra, mely a Millenárison tekinthető meg. A programot az iskola alapítványa a "Tenni, ha csak írott szóval" Alapítvány ajándékozta a nyertes osztálynak. A tudomány egy játszótér azoknak, akik nyitott szemmel járnak a világban. A tanulók felfedeztek, kipróbáltak, megismertek olyan magyar találmányokat, melyek a tudomány jelenbe vezető kanyargós útján igazi mérföldkövek voltak. Köszönjük az élményt.

1649777848333 kep

A Bethlen napon az egyik feladat keretében kupakot gyűjtöttünk. Az osztályok pontokat kaptak a behozott mennyiség után. Rengeteg gyűlt össze, nagyon lelkesek voltak a tanulók. Nem titkolt szándékunk az, hogy egyszer majd egy kupakgyűjtő szívet állítsunk fel az iskola udvarán, amibe bármikor bedobhatók az otthon összegyűjtött kupakok, melyeket egy sérült gyermek gyógyítására foguk felajánlani. Így nem csak jót teszünk, hanem a kupakok újrahasznosításával a környezetünket is védjük.

kenutura

2022. június10 – 12-ig (péntektől vasárnapig) kenutúrát szervezünk a Ráckevei Dunaágba.

Szállás: Taksony, Fitness sziget

1649407728951 kep

A Bethlen-nap hosszú évek óta a végzősök faültetésével kezdődik. Az idei évben megreformáltuk a régi hagyományokat. Szeretnénk ugyanis, ha az osztályok sokáig gyönyörködhetnének az általuk ültetett növényben, ezért mostantól a bejövő osztályokat kérjük meg, hogy ültessenek fát és amíg itt tanulnak, gondozzák is a növényt. 8 növényt ültettek a diákok, mert néhány évig a bejövő és a végzős osztályok is gondoskodnak még a növények ültetéséről.

1649248055866 kep

A kadét csapatból 15 tanuló a mai napon kipróbálta a KSI lőterén a légpuskás lövészetet. A foglalkozás első felében a lövészetvezető felhívta a figyelmet a biztonságos lövészetre, melynek alapja- ahogy a hatékony iskolai tanulásé is - a koncentrált, beszélgetésektől mentes figyelem.

Annak, aki nem tudott ennek a nem túl nagy követelménynek megfelelni, fekvőtámaszt kellett csinálnia. Erősödött a fiatalok karja is rendesen! A lövészetvezető megtanította a tanulóknak a lövészet lépéseit a bemelegítéstől a célratartásig, majd kezdődött a gyakorlás. A foglalkozás egy rövid versennyel zárult.

A programot Zádory Tibor igazgató úr szervezete és ő kísérte a tanulókat a programra.

1648643887081 kep

Íjazni menő - mondják a 9.C osztály kadét tanulói, akik szabadidős foglalkozás keretében sajátítják el az íjazás csínját-bínját. A fiatalokkal kis csoportos foglalkozás keretében iskolánk testnevelője, Bodnár Zoltán tanár úr foglalkozik.

277296327 2217659235055514 4935582757469291692 n

A #Vivicitta futóversenyen képviselte magát iskolánk is. A #Suhanj! futamon a fogyatékkal élők, valamint barátaik, kísérőik és támogatóik állnak rajthoz, hogy megmutassák, a sportolás öröme mindenkié.

277234126 1032981754096859 5380078513467408732 n kep

A 9.C osztály kadétjai a mai napon a Pákozdi Katonai Emlékparkban voltak, ahol a számukra megrendezett Honvéd kadét hadtörténelmi, honvédelmi napon vettek részt. A programot Zádory Tibor igazgató úr szervezte, a csapatot az igazgató úr és Bedő Anna osztályfőnök kísérte.

Egy kis ízelítő az élménydús témákból:

- 1848/49 — a Honvédség születése

A téma élményszerű, interaktív kiegészítését szolgálja a „Harcz-alaki kiképzés”, mely az 1848/49-es „Harcz-szabályzat” alapján történő lövész gyalogos alaki kiképzés.

- Nagypapa is volt sorkatona

A sorkatonaság 136 éves története a magyar családok története. Az ehhez kapcsolódó kiállítás bemutatása lehetőséget biztosít az adott történelmi időszak (1868-2004) áttekintésére, valamint a családi vonatkozások iránti érdeklődések felkeltésére is.

- A XX. század nagy háborúi, s azok lövészárokharcai

- Kiegészítő interaktív programként raptor-lézerharcjátékra és lézerpuskás céllövésre is sor került.

276021765 681430369841755 6158972557444584830 n kep

A XV. Kerületi Ifjúsági Sportversenyek Röplabda bajnokságán az V. korcsoportban a lányok 1. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Sinkáné Kispál Marianna, és Bódy Ágnes testnevelők. A második napon is szép eredményeket értünk el. A VI. korcsoportban a lányok második, a fiúk 4. helyezést értek el.

IMG 20220320 085246 eredmny

Ma aktív napjuk volt a kadétoknak. Végigjárták a 15 km-es Don-kanyar emléktúrát, mely Nagykovácsiból Budakesziig tartott. Csodás idő, jó levegő, tavaszi erdő, egy kis történelem- igazi kikapcsolódást jelentett a fiatalok számára. A programot Zádory Tibor igazgató úr szervezte, a csapatot az igazgató úr és Bódy Ágnes tanárnő kísérte.

1646844618116 kep

A napokban valami olyasmi történik a Bethlenben, amire még soha nem volt példa. Összefogtak diákok, egész osztályok, tanárok, régi bethlenesek, szülők, ismerősök azért, hogy segíteni tudjunk azoknak, akik most talán a legjobban rászorulnak erre, a háború elől menekülőknek. Fantasztikus volt látni ezt az összefogást, szívet melengető. Az adományokat egy kisteherautóval és egy személygépkocsival szállítottuk el Tiszabecsre. Hálás köszönet mindenkinek, aki bárhogyan is segített!

Kokarda kep

Iskolánkban idén gazdag programmal emlékeztünk az 1848-as forradalom kitörésének évfordulójára. Tanulóink az „1848-as Forradalmi Pontgyűjtő Versenyen” vettek részt, amelynek keretében számot adhattak az általános és tantárgyi műveltségükről, 1848-ra vonatkozó irodalmi, történelmi, gazdasági, kulturális és egyéb ismereteikről.

A csapatversenynek természettudományi, idegen nyelvi, interaktív informatikai és sportállomásai is voltak, ez utóbbin 1848 méteres futótáv teljesítésével tisztelegtek a forradalom emléke előtt.

A csapatverseny első helyezettje, a 12. A osztály az iskolánk „Tenni, ha csak írott szóval” Alapítványa jóvoltából egy értékes iskolán kívüli programon vehet részt.

probanyellvizsga kep

Március 8-án délután 34 tanulónk tette próbára tudását próbanyelvvizsgán angol nyelvből B2-es, középfok szinten.

Reméljük, hogy sok-sok nyelvvizsgabizonyítványt látunk Tőletek a közeljövőben!

mpn

Mottója: „a lélek mozgásban”.

Ha a lélek mozdul, a szándék, akarat, elszántság, céltudatosság és az érzelem feltör, a testet mozgásra, cselekvésre kényszeríti. Ahhoz, hogy a lélek mozduljon, megismerés, tapasztalás, megértés, befogadás, azonosulás szükséges.

onlion head

2021 őszén ismét összemérhették tudásukat a lelkes kisoroszlánok az angol nyelvű On-Lion országos internetes versenyen. Anglia tájait és kultúráját felderítő, néha trükkös és meghökkentő feladatokat oldottak meg. Iskolánk 9.Ny-A osztályos tanulói – Nyitrai Nikolett és Lefánti Ákos A2 szinten 1. helyezést értek el. Ezen kívül 12.A osztályos tanulóink – Molnár Hejdi és Molnár Veronika Regina B1 szinten szintén 1. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Nagy Kornélia tanárnő volt.

Kiemelkedő teljesítményükhöz gratulálunk!

271284025 640469547147140 7231111226468261138 n kep

Január 11-én a 9. évfolyam néhány osztálya rész vett a "Gördülő Energia Program" fizika-show előadásán, melyet Tóth Pál tanár úr, vendégelőadó tartott.

A bemutatón megtudhattuk, hogy mi az összefüggés a zene és a fizika között, beszélt az áram fajtáiról és szó volt Tesla és Edison versengéséről is. A látványos kísérletekbe az előadó bevonta a tanulókat is. Magyar népdalt hallgathattunk Tesla féle átalakító segítségével AC/DC stílusban, megtapasztaltuk, hogy a lufiból kiáramló hélium milyen hatással van a hangunkra, láthattuk, mi történik akkor, ha valakire nitrogén borul, sőt még a virágport is láttuk nagy lánggal égni. Köszönjük az érdekes előadást! A programot az MVM támogatta.

261756452 2127908494030589 6991978962169007546 n kep

Karácsonyfa tojástartóból , ádventi koszorú wc papír gurigából, kartoból készített szánkó, joghurtos, üdítős dobozból készített díszek varázsoltak karácsonyi hangulatot november végétől kezdve az iskolában. Diákjaink ötletesebbnél ötletesebb díszekkel dekorálták osztályaikat, melyeket "öko" szemléletben, újrahasznosított anyagokból készítettek az osztálydekorációs versenyre.

A verseny nyertesei a következő osztályok lettek:

  • 1. helyezett a 11. A
  • 2. helyezett a 11. B
  • megosztott 3. helyezett a 9. A és a 11.C

A díjakat Zádory Tibor igazgató úr és Olcsai Éva diákönkormányzatot segítő tanár adták át a nyertes osztályok képviselőinek.

Gratulálunk!

mohanet logo

November 24-én Havasi Zoltán, a A MOHAnet alapítója, IoT szakértő tartott pályaorientációs előadást az "IT a jövőd tiéd a pálya!" program keretén belül az informatikai osztályaink számára.

  • Milyen kérdésekre számíthatnak a pályázók egy multi cég illetve egy kkv állásinterjúján?
  • Miért fontos az, hogy rendelkezzünk kudarctűrő képességgel?

hadtort logo

A Honvéd-kadét osztállyal 2021. 11. 20 -án megtekintettük a Hadtörténeti múzeum állandó kiállításait. Hideg szombati reggel volt, de a kedves fogadtatás, és az élvezetes tárlatvezetés mindenért kárpótolt. A kiállítás a katonai egyenruhák, felszerelések, illetve a harcászat változása, nem csak a technikai és hadviselési fejlődést mutatja be, hanem segítségével sok érdekességet tudhattunk meg hazánk történelméből.

french flag

Beszámoló a kirándulásról.

Első nap - utazás

Hét bethlenes szakoktató részvételével elindult az Erasmus+KA1 Mobilitas „Bonis bona discere” - Bethlenesek újra Európában 2020-2021 elnevezésű tanári szakmai program.

Iskolánk 34 tanulója Bedő Anna és Botz Csilla tanárnő vezetésével részt vett az "Egy a természettel"Vadászati és Természeti Világkiállításon.A Fátyol Iskolaprogram keretében a legfontosabb célkitűzésünk az volt,hogy a környezeti nevelést a tematikus tárlatok megtekintésén keresztül a fenntartható természetgazdálkodást a kiállításon jelenlévő programok segítségével tapasztalják meg diákjaink.

Tegnap, augusztus 31-én a belépő kilencedik évfolyamosoknak megrendeztük a Bethlenre hangoló csapatépítő napot. Gólyáink a változatos program során megismerkedtek osztálytársaikkal évfolyamtársaikkal, osztályfőnökeikkel, az iskolával – és nem utolsó sorban velünk, DÖK-ösökkel. A felsőbb évfolyamosok bizonyára emlékeznek még a gólyatáborok, csapatépítő napok közösségépítő, ügyességet igénylő jó hangulatú feladataira. Tegnap ezekből kaptak egy jó adagot kilencedikeseink, alaposan megmozgattuk őket, igénybe véve szellemi és fizikai energiáikat. Köszönjük kitartásukat és lelkesedésüket, nekünk, Dökösöknek is nagy öröm volt Új iskolatársainkkal tölteni a napot. Reméljük, hogy a tanév során még többször lesz alkalmunk hasonló programokat szervezni, nem csupán a gólyáknak, hanem a felsőbb évfolyamosoknak is.
1630487403088 eredmny 1630487403093 eredmny
1630487403095 eredmny 1630487501190 eredmny
1630487613034 eredmny 1630487868933 eredmny

hurray

Iskolánk 4 tanulója elnyerte a Budapest Főváros Önkormányzata által kiírt ösztöndíjat, mely segítséget, ösztönzést nyújt képességeik folyamatos fejlesztésére a további tanulmányaik során.

Gratulálunk!

Szeptember 22-én az Újvárosháza Dísztermében a "Trambulin" Tehetséggondozó Ösztöndíj pályázat nyertesei nevében Bódy Ágnes koordinátor tanár és Halász Botond Zsombor tanuló vették át az okleveleket. Gratulálunk a nyerteseknek!
Augusztus 29-én, vasárnap részt vettem a nyolc évnyi szünet után megrendezett kecskeméti Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón. Szerencsére mivel vasárnap délután mentünk, így a dugónak és a tumultusnak már nyoma sem volt, gördülékeny volt a bejutás is. Mikor beértünk, első körben a kiállított járműveket néztük meg, ahol a külföldi katonákkal is fotózkodhattunk, közelről megcsodálhattuk a repülőgépeket.
Utána a Honvédség egységeinek standjait végignézve sok érdekes információval gazdagodhattunk, rengeteg mindent kipróbálhattunk. A rendezvény alatt végig a fejünk fölött zajlott a légibemutató. Mi a szaudi és a török gépek parádéját csodálhattuk meg, ami egy rendkívül maradandó élménynek bizonyult.
Nagyon örülök, hogy részt vehettem ezen a rendezvényen. A jövőben bátran fogom ajánlani mindenkinek!
MicrosoftTeams image 6MicrosoftTeams image 4
MicrosoftTeams image 6MicrosoftTeams image 2
MicrosoftTeams image 2